Razredna nastava

O Radiju Cesarić

Radio je pokrenut spontano 2021. godine. Naime, u sklopu nastave medijske kulture učenici su učili o radijskoj emisiji. Učitelj Tomislav Magdić se dosjetio da je najbolji način učenja o radijskoj emisiji taj da učenici sami izrade emisiju. Učitelj je raspisao scenarij emisije, učenici mobitelom (diktafonom) snimili intervju, učitelj je sve na laptopu montirao, dodao malo vesele glazbe i nastala je prva emisija. Emisija se jako svidjela učiteljima naše škole i uvidjeli su koliko je korisno snimati radijsku emisiju jer se učenici uče izražavati govorom. Tako su i drugi učitelji počeli snimati radijske emisije sa svojim učenicima i doprinositi školskom radiju. Emisije su snimile i učiteljice Iva Rukavina i Sanja Škreblin. U budućnosti ćemo postupno izradu scenarija te montažu prepustiti učenicima kako bi razvili vještine planiranja, organizacije te služenja informacijsko-komunikacijskim tehnologijama.

Emisije

Datum: 20. 6. 2021.

Tema: Kraj prvog razreda i početak ljetnih praznika (1. b i učiteljica Iva Rukavina)

Emisija: Dobro jutro Cesarići - 4. emisija