SURADNJA S VATROGASCIMA IZ DVD-a PLANINA DONJA

Bivši učenik i otac učenika 2.b razreda, Nikola Igrc, je u suradnji s učiteljicom Marinom Šegvić osigurao posjet vatrogasaca iz DVD-a Planina Donja. Vatrogasci su održali predavanje 2.a i b razredu o radu i važnosti vatrogastva i zaštite od požara te odgovorili na sva pitanja naših drugašića. Nakon predavanja, svaki drugašić dobio je prigodan poklon. Pobliže su upoznali sve učenike razredne nastave sa vatrogasnim vozilima u koje su učenici mogli slobodno ulaziti, naravno uz nadzor vatrogasca, a kako bi doživljaj bio potpun, palili su vatrogasne sirene. Najuzbudljiviji dio je svakako bio kada su učenici imali priliku puštati vodu iz vatrogasnog crijeva pri čemu nas je razveselila i duga koja se pojavila u samom središtu događanja. Koliko dobrovoljni vatrogasci imaju veliko srce, dokazao je još jednom gospodin Nikola Igrc koji nam je omogućio ovu suradnju i neopisivo iskustvo te je i u nekoliko navrata tijekom školske godine podijelio neke nastavne materijale s nama i našim učenicima.

Marina Šegvić, učiteljica razredne nastave