Večer za pamćenje

„+1 za Afriku“ - humanitarna akcija učenika i djelatnika OŠ Dobriše Cesarića

Na poticaj udruge Class by class u našoj je školi 30. siječnja 2020. održana književno-umjetnička večer. Pozvani su članovi Školskog odbora, Vijeća roditelja i svi ostali roditelji. Nastupio je pjesnik i recitator g. Branko Pejnović. Recitirao je stihove svojih prijatelja pjesnika:  Dobriše Cesarića, Ratka Zvrka i Vesne Parun te iznio zanimljive podatke o njihovim životima.  Zoran Jagec, predsjednik udruge Class by class, upoznao je prisutne s akcijom izgradnje škole u Tanzaniji i zahvalio prisutnima što će donirati sredstva u tu svrhu. Učenice 4. i 6. razreda poučnim riječima i mislima raznih filozofa potaknule su prisutne na humanost, darežljivost te  istakle koliko je  gradnja škole u nerazvijenim dijelovima svijeta važna. Škola i obrazovanje preduvjet su  jednakosti  i ravnopravnosti , a to su vrijednosti na koje bi svima trebale biti dostupne – bez obzira na kontinent, jezik, boju kože i način života. Tijekom siječnja 2020. učenici i učitelji su stvarali slike apstraktnog karaktera i u njih utkali puno dobrih, nježnih misli i pozitivnih vibracija i upravo te slike su uzvanici kupovali na jednostavnoj aukciji nazvanoj „+1 za Afriku“. Prikupljena sredstva  uplaćena su na račun udruge za potrebe izgradnje škole u Tanzaniji.

Lista s potpisom donatora  i navedenim iznosom donacije te obračun prikupljenih sredstava možete pronaći u rubrici „donacije“.

Više o udruzi Class by class možete naći na facebook stranici: https://www.classbyclass.hr/

VEEEELIKO hvala svima! :)

Priloženi dokumenti:
AUKCIJA_3.jpg (86.78 KB)
AUKCIJA_1.jpg (118.23 KB)
AUKCIJA_2.jpg (184.19 KB)

objavio: Gordana Fileš   datum: 5. 2. 2020.